Restaurace a pivovar U Dvou koček

Jsme restaurace, která vaří pravá česká jídla již od roku 1678. Nacházíme se ve středu města, kousek od Václavského náměstí. Každý večer u nás můžete najít harmonikáře. Kvalitu jídla i piva mají již vyzkoušenou tisíce zákazníků, kteří k nám chodí nejen pravidelně, ale i na pivo „na stojáka“. Přijďte také ochutnat skvělé jídlo a vypít si přitom půllitr výborného Plzeňského piva.

Nabízíme:
  • pravou českou kuchyni
  • širokou nabídku jídel a nápojů
  • večerní živou produkci - hra harmonikáře
  • výhodné polední menu
  • výhodné ceny pro turistické skupiny
  • možnosti pořádání svateb, promocí a jiných společenských událostí
  • rezervace

Jsme držiteli certifikátu jakosti piva Plzeňský Prazdroj, což je důkazem dodržení vysokého standardu v kvalitě a čistotě točeného piva.


Zatímco se dnes na dům U ruky v Praze nedoptáte právě tak jako na dům U Trnky a na Malý Platýz jen stěží, řekne vám snad každý, kde je to U dvou koček. Přece na Uhelném trhu! Dvě kočky se staly symbolem dobrého jídla a dobrého pití. Řízný mok plzeňské dvanáctky, světoznámého Prazdroje z gotického sklepa U dvou koček, nabyl věhlasu daleko přesahujícího dosah české metropole.

K oblibě místa jistě napomáhá výhodná poloha i nefalšovaná starobylost domu. Znalec tu rozliší několik architektonických vrstev, milovníku starožitné krásy splynou různorodé prvky v jednu malebnost, básníka ovane křídlo inspirující múzy. Navíc citlivá ruka architekta Františka Krásného nejen při úpravě dokončené roku 1941 nic bezohledně neporušila, ale náročný úkol zvládla tak, aby dochovaný celek a jednotlivosti byly co nejlépe zhodnoceny. Návštěvníci lokálu ocení, jak je do prostoru vkusně včleněn dávný architektonický detail, zbytek střední části staré stavby i s oknem, později v pozadí zmenšeným. Před oknem, v zajímavém prostředí kousku autentického středověku, si sedí dvě kočky. Jedna červená, druhá zelenavá. Skleněné. To však oko návštěvníka po patřičné dávce zdejší dobře prochlazené plzeňské dvanáctky už postřehnout nemusí. Kočky sedí vysoko, nahoře, mžourají očima a číhají.

Nejsou tu jediné. Ve výzdobě místností se tenhle novodobý, ale charakteristický a po čertech tu už vžitý symbol objevuje častěji. Jen je tu shledávejte, objevíte několik párů! Přitom si nezapomeňte všimnout vkusného zařízení interiéru, pořízeného podnikem Restaurace a jídelny, Praha 1, podle návrhů inž. M. Lojdy, železných, kovových a tepaných prací F. Barchánka a jeho spolupracovníků. V zadním sálu objevíte i dvě rozměrná působivá plátna.

Dnes se "dvě kočky" vrátily k tradiční pivařské slávě a věhlasu domu. U ruky, U Trnky, Malého Platýzu, ale především U dvou koček. Podává se tu výhradně Prazdroj, nu a vypije se ho tu ročně 3700 hl. Co je to proti tomu 38 sudů z roku 1726! Labužníky sem však láká i výborná kuchyně, na pivnici s neobvykle bohatým sortimentem. K specialitě patří několik rožněných jídel a maďarský vepřový špaček "Puszta". A na ten se to pije!

Dům U dvou koček má tedy všechny předpoklady, aby si udržel trvale přední místo mezi staropražskými pivnicemi prvotřídní kvality. Nechť to o něm platí i pro časy budoucí...

Web rekonstruoval: Jan Matoušek © 2016